Masal Doga Tohum Kampı Temmuz 2-8 arası

''Masallarda çocuklar büyümenin coşkusunu bulacak,büyükler ise kaybettikleri çocukluk cennetini.'' Mustafa Ruhi Şirin

Eşsiz bir doğal floraya sahip “Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği”nde, 2-8 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Masal-Doğa-Tohum Kampı'nda masalların sunduğu tohumlarla, doğanın sunduğu tohumlar buluşacak ve çocukların kalbine ekilecek…

İnsanlığın, insan olmanın, insanca yaşamanın özüne dair kadim bilgelik, bin yıllardır dilden dile, kulaktan kulağa aktarılan masallarda saklıdır. Sözlü geleneğin ürünü olan bu masallar çocukların ruhsal gelişiminde çok faydalı ''ruh besinleri''dir, çünkü masallar ruhun sembolik dilini konuşurlar. Masalların sembolik dili, çocukların bilinçdışına bir sürü tohum eker; dayanışma, yardımlaşma, cesaret, mücadele, sevgi, saygı, umut tohumlarıdır bunlar.

Çocuklar; her gün profesyonel masal anlatıcısından masallar dinleyecekler. Bu masallar, çiftlikteki hayvanlardan, çiftliğin tarlasında ekilen sebze meyvelerden, çiftliğin yanından akan sudan, yaşam yerlerindeki taşlardan, tuğlalardan ya da çiftliği çevreleyen çam ormanlarından esinlenilerek seçilmiş masallar olacak. Çocuklar, her sabah masalları dinlerken, anlatıcının rehberliğinde masalın imgelerini kendi hayal dünyalarının sınırsızlığında çizecekler. Daha sonra da doğanın içinde bir keşif oyununa çıkacaklar ve her masalın ilham aldığı yerle, yapıyla, hayvanlarla, otlarla ya da besinlerle farklı bir tanışma yaşayacaklar. Çocuklar, kamp boyunca soyut ve somut tüm keşiflerini müzik, resim, heykel biçiminde sanatsal ürünlere de dönüştürecekler.  

Çocuğunuzun bu eğlenceli, eğitici, hayal gücünü ve yaratıcılığı kışkırtıcı deneyime katılmasını ister misiniz? O zaman vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin :)

08508851816 -0216 9398908
iyicuceler@iyicuceler.comKAMP PROGRAMI

3-6 TEMMUZ GÜNLÜK AKIŞ
08:30 - 9:30 Kahvaltı
09:30 - 10:30 Masal Diyarına Yolculuk (Masal anlatımı)
10:30-11:30 Doğa Kaşifleri İz Peşinde (Drama Oyunu)
11:30-12:30 Doğa Kaşifleri İş Başında (Sanatsal üretim)
12:30 - 13:30 Öğle Yemeği
14:00- 18:00 Serbest Zaman (Deniz, doğal havuz, Kargı Nehri)
19:30 - 20:30 Akşam Yemeği
20:30 - 21:30 Ebeveyn-Çocuk Masal Dinletisi (2-5-7 Temmuz)

7 TEMMUZ GÜLE GÜLE GÜNÜ
09:30-10:30 Çocukların kendi ürünlerinin sunulacağı sergi hazırlığı
10:30-11:00 Serginin ebeveynlerin ziyaretine açılması
11:00-12:30 Animasyon (Eğlence ve kutlama zamanı)
Kamp Eğitmenleri
A. Senem Donatan (Hikaye Anlatıcısı, Doğa Bilimci)
Sonat Dinçbaş (Tiyatro Oyuncusu, Drama Eğitmeni)

AYŞE SENEM DONATAN HAKKINDA
SEİBA Uluslararası Hikâye Anlatıcılığı Merkezinin kurucularından olan Dr. Ayşe Senem Donatan (1979), Hikâye Anlatıcısı, Hareket ve Ses Eğitmenidir.

Uzun yıllar akademide çalıştıktan ve aynı zamanda tiyatroyla uğraştıktan sonra, tüm yaşam birikimini ve sanat deneyimini hikâye anlatıcılığı alanına aktarmaya karar vermiştir. Dr. Donatan sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği (1998-2002), İstanbul Teknik Üniversitesi İleri Teknolojiler Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora Programlarını (2002-2010) tamamlamış, Doktora sonrası araştırma çalışmasını da TÜBİTAK bursuyla gittiği Potsdam, Almanya'daki Max Planck Enstitüsü Arayüzeyler ve Kolloidler Bölümü'nde yapmıştır. Akademik çalışmalarına paralel olarak İTÜ Mezunlar Tiyatrosu ve Seyyar Sahne gruplarında oyuncu, yönetmen ve yönetmen yardımcısı olarak çalışan Dr. Donatan, 2006 yılından bu yana hareket ve ses araştırmaları üzerine uzmanlaşmış, Türkiye’de birçok ilde kadınlara ve çocuklara hareket ve ses eğitimleri vermiştir.

İlk anlatıcılık eğitimini 2013 yılında kurucularından olduğu Tiyatro Medresesi'nde Nazlı Ç. Azazi'den alan Dr. Donatan, daha sonrasında bu alandaki yetkinliğini Ashley Ramsden, Suse Weisse, Ranghild Monch, Susan Main gibi Avrupalı ustalardan eğitim alarak zenginleştirmiştir. Dr. Donatan'ın çalışmalarının odak noktası; sesin ve bedenin özgürleşmesini sağlayan tekniklerin Anlatı Sanatı'ndaki uygulamaları, biyografik hikâyeler, hikâye kurgusu oluşturma ve hikâyelerin şifalandırıcı etkileridir. Dr. Donatan aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nde ''Hikâye Anlatıcılığı'nın Tiyatrodaki Uygulamaları'' üzerine yüksek lisans tezi yazmaktadır.


SONAT DİNÇBAŞ HAKKINDA
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Oyuncuları'nda tiyatro çalışmalarına başlayan Sonat, ODTÜ'deki eğitimini yarıda bırakıp İstanbul’a döndükten sonra Karma Drama tiyatro ekibinde oyunculuk yaptı. 2004-2005 yılları arasında Panorama Çocuk Tiyatrosu’nda yönetmen yardımcılığı ve oyunculuk görevini üstlendi. 2010 yılında Tiyatrolir Çocuk Tiyatrosu’nda yeniden oyunculuk yapmaya başladı. 2011 yılında Masal Bahçesi Çocuk Tiyatrosu'nu kurdu. 2013-2014 yılları arasında Çağdaş Drama Kursu’nda 4 aşama yaratıcı drama eğitimi aldı. 2014 yılında Tiyatro Oyunbaz ekibine katıldı.
Oyunculuk ve drama çalışmalarının yanı sıra, Devrim Aydın ve Ezgi Kolukısa'dan şan eğitimi alan Sonat, 2010 yılında Taşkın Köksalan'ın verdiği NLP practioner eğitimini de tamamladı.
Hikaye Anlatma Sanatı'yla, 2016 yılında Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi bünyesinde Dr. Senem Donatan'dan aldığı “Masal Evine Giriş” eğitimiyle tanışan Sonat, daha sonra bu alanda Sue Hollingsworth'un “Biyografik Hikaye Anlatma Sanatı”, Nazlı Çevik Azazi'nin ''İleri Seviye Hikaye Anlatıcılığı'' eğitimlerini tamamladı.
Müzik, Drama, NLP ve Hikaye Anlatma Sanatı üzerine aldığı eğitimleri ve edindiği deneyimlerle sanatsal çalışmalarını zenginleştirmeyi amaçlayan Sonat, halen kurucusu olduğu Masal Bahçesi Çocuk Tiyatrosu’nda ve Tiyatro Oyunbaz ekibinde oyuncu olarak sanatsal faaliyetlerini sürdürmektedir.
Yer aldığı oyunlar: “Paravanlar” (Jean Genet), 2001; “Marat-Sade”, 2001-2002; “Berlin Tebeşir Dairesi”, 2003-2004; “Charles Mee”, 2003-2004; “Kral Lear” (Shakespeare), 2014
''Bahar Noktası'' 2015-2016


KONAKLAMA
Taş Konaklar : Yöresel mimarî ve malzemelerin kullanıldığı, alt katı tek odalı, üst katı iki odalı bağımsız evlerden oluşuyor. Her evin banyosu, mutfağı ve geniş bir terası bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan taş evler, kışın kuzine soba ile ısıtılıyor.
http://www.pastoralvadi.com/konaklama.aspx?srch=1&q4=1

Kerpiç Evler: Elle yapılan kerpiç tuğlalar ve ahşap hatılların kullanıldığı, geleneksel mimari tarzında inşa edilen bu evlerde iki yatak odası, banyo, mutfak, yaşam alanı ve geniş bir sundurma bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan kerpiç evler, kışın kuzine soba ile ısıtılıyor.
http://www.pastoralvadi.com/konaklama.aspx?srch=1&q4=2

Ahşap Evler: Pastoral Vadi'nin sınırını oluşturan Kargı Çayı'nın kenarında, yetişkin okaliptüs ağaçlarının gölgesindeki tek ve iki odalı ahşap evlerde banyo ve sundurmada küçük bir mutfak bulunuyor. Yazın doğal serin ortam sağlayan ahşap evler, kışın soba ile ısıtılıyor.
http://www.pastoralvadi.com/konaklama.aspx?srch=1&q4=3


YEMEK
Pastoral Vadi’deki tam pansiyon konaklamaya; sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, çay, bitki çayı ve kahve,kek, poğaca gibi ikramlar ve çiftlikte yetişen ürünler de dahildir.

Konuklara; odun ateşinde ve tandırda, yöresel ve geleneksel yöntemlerle hazırlanan, genelde
Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan sağlıklı yemekler Hatice Abla’nın ellerinden sunuluyor.
Sebze ve meyvelerin besin değerlerinin korunarak ve doğal lezzetleriyle tüketilmesi, Pastoral Vadi’ninekolojik yaşam ilkelerinden birisidir.
Yemekler öncelikle çiftlikte ekolojik olarak üretilen ürünlerden yapılmakta, çiftlikte yetiştirilemeyen ürünler ise, bölgede bulunan ve ekolojik tarım yapan komşulardan, organik veya iyi tarım yapan yerel üreticilerden alınıyor.
Yemek hazırlama işlemi aynı zamanda bir atölye çalışması olduğundan, konukların yemek hazırlama çalışmalarına katılmasından, bilgi ve hünerlerini paylaşmasından büyük mutluluk duyuyor.


ULAŞIM
Pastoral Vadi'nin bulunduğu Yanıklar Köyü, Dalaman - Fethiye devlet karayolu üzerinde ve Dalaman'a 40 km, Fethiye'ye 15 km mesafededir.

**Her katılımcı kendi olanakları Pastoral Vadi’ye ulaşacaktır.

Arabayla: Fethiye tarafından geliyorsanız; Antalya - Muğla devlet karayolunda Fethiye'den sonra yaklaşık 15 km sonra Yanıklar köyünün tabelasını göreceksiniz. Yola devam edin, önce karşınıza Petline benzin istasyonu çıkar, ardından yaya köprüsü gelir, sağ şeride geçip yavaşlayın, yaklaşık 50 metre sonra ana yoldan ayrılıp sağınızdaki tali yola girin, evlerin arasında bir süre gidin sonra Kargı çayı solunuzda kalacak şekilde sağa sapın. Yol bir süre sonra dereden ayrılıp biraz yukarıda sulama kanalı ile buluşuyor. Sulama kanalının solundan yolu takip edin. Ana yoldan ayrıldıktan 3 km sonra yolun solunda "Pastoral Vadi" tabelasını göreceksiniz.

İzmir tarafından geliyorsanız; Muğla - Antalya devlet karayolunda Göcek ve İnlice köyünden sonra Katrancı Koyu levhasını geçip, yokuşu indiğinizde Yanıklar köyü tabelası, Kargı Çayı ve üzerinden geçeceğiniz köprüyü görüyorsunuz. Köprüyü yaklaşık 100 metre geçince sağınızda yer alan Alperen marketin önüne park edip market sahibi Osman’dan “Pastoral Vadi”ye nasıl geleceğinizi soruyorsunuz.

Uçakla: En yakın Havalimanı: Dalaman. Dalaman Havalimanı'ndan Fethiye'ye giden Havaş servis otobüsüne binin, yaklaşık 40 dakika sonra Fethiye’ye gelmeden 15 km önce, Yanıklar Köyü'nde köprüyü geçince Alperen market önünde inin, market yanında taksi var, 3 km sonra Pastoral Vadidesiniz.

Otobüsle: En yakın otogar; Fethiye. Fethiye otogarında Muğla Makası'nı sorun, yaklaşık 50 metre, otogara en yakın büyük kavşak. Yanıklar Köyü minibüsleri bu kavşaktan geçiyor. Yanıklar Köyü son durak; ya minibüs şoförüne söyleyin belli bir ücret karşılığı sizi “ Pastoral Vadi” ye atsın, ya da yolda bulduğunuz taksi ile gelin.

ÜCRETLENDİRME
Paylaşımlı konaklama (2+1 evlerde, banyoyu bir başka ebeveyn ve çocukla paylaşarak)
• 1 yetişkin + 1 çocuk: 2100TL
• 1 yetişkin + 2 çocuk: 2950 TL
• 2 yetişkin + 1 çocuk: 2600 TL
• 2 yetişkin + 2 çocuk: 3450 TL

Paylaşımsız konaklama (Tek bir aile 1 ya da 2 odalı evlerde kalabiliyor )
• 1 yetişkin + 1 çocuk: 2750 TL
• 1 yetişkin + 2 çocuk: 3600 TL
• 2 yetişkin + 1 çocuk: 3200TL
• 2 yetişkin + 2 çocuk: 4050 TL

** Fiyatlarımıza KDV dahil olup, kredi kartı geçerli değildir...REZERVASYON VE ÖDEMELER
Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için 800 TL yatırılması gerekmektedir.
*Kampın başlangıç tarihinden 1 ay ile iki hafta öncesine kadar iptallerde ödemenin %50’si iade edilir. Son 15 gün içerisindeki iptallerde ise ödemeler geri iade edilmemektedir.


PASTORAL VADİ BİLGİLERİ
ADRES : Yemişli Mah. Kocabük Mevki Muğla
Telefon : +90 252 633 6627
Faks : +90 252 633 6238
www.pastoralvadi.com
info@pastoralvadi.com