Covid-19 Önlemler

Tekrar sizinle beraber olacağımız için heyecanlıyız

Pastoral Vadi ekibi olarak burada yıllardır sürdüre geldiğimiz yaşamın devamı için, çiftliğimizi ziyaret eden herkesin, burada kalan, evimizde konaklayan her bir bireyin sağlığı ve huzuru, her zaman önceliğimiz oldu.

6 Haziran itibariyle yeniden buluşacağımız bu kısa zamana dek içinden geçtiğimiz bu sürecin de getirisi olarak çiftliğimizde sahip olduklarımız, bu salgın süresince konaklama esnasında alacağımız önlemler ve siz konuklarımızın daha güvenli konaklamasına imkân veren bir dizi ufak kuraldan bahsetmek istiyoruz;

Pastoral Vadi şehir ortamından uzak Fethiye’nin Yanıklar Köyü ‘ünde yaklaşık 42 donum arazi üzerine kurulu bir çiftlik. Bu geniş arazi üzerinden Kargı çayının hemen yanına konumlanmış durumdayız.

Çiftliğimizde her biri ayrı mesafelere konumlanmış özel 18 Evimiz var; bu evler hakkındaki geniş bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirisiniz:

 https://www.pastoralvadi.com/konaklama_tatil.aspx

Otellerdeki gibi bitişik oda konseptimiz yoktur; her bir aileye ya da konaklayan kişiye,  birbirinden tamamen ayrı kendine ait ufak bir balkon alanı olan evler tahsis ediliyor.

Ahşap ve kerpiç olmak üzere iki adet çok amaçlı salonlarımız ile yoga kamp ve inzivalarına, dans, terapi ve meditasyon çalışmalarına, kişisel gelişim seminerlerine ve yaz aylarında ailelerin de katıldığı çocuk kamplarına da her zaman ev sahipliği yapıyoruz.

42 dönüm büyüklüğündeki zengin biyolojik çeşitliliğe sahip bir arazi üzerinde, ekolojik yöntemlerle sebze ve meyve yetiştiriyoruz. Çiftliğimizde koyun, tavuk, at, kedi, kopek gibi birçok canlı bizlerle beraber yaşıyor.

Ekolojik prensiplere dayalı tarım turizmi modelini yaşama geçirdiğimiz çiftliğimizin kapılarını, kırsal yaşamı deneyimlemek isteyen herkese açıyor, köylü ve kentliyi, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen birey ve grupları bu amaçlar doğrultusunda buluşturuyoruz.

Yemek ve mutfak alanımız açık havada, orman içinde tamamen havadar bir alanda bulunuyor. Yine açık havada konumlanmış yemek masalarımız okaliptüs ormanı içinde çok geniş bir alana aralıklarla kurulmuş durumda.

Çiftliğimizin hiçbir yerinde, hiçbir evde ortak kullanımda olan bir havalandırma sistemi bulunmuyor .

Fethiye'ye 15 km, Dalaman Havaalanına 40 km, Fethiye-Muğla anayoluna 3 km, denize ise 5 km uzaklıktayız. Etrafta belki de saatlerce yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar, geniş vadiler içinde yürüyüş yapabileceğiniz yollar ve buz gibi dere sularına girebileceğiniz geniş, ferah, güvenli alanlar bulunuyor.

 

COVID-19 Önlemleri:

  • Tüm rezervasyon işlemlerinizi internet üzerinden hallediyor olacağız, evlerinizi konfirme edip check-in sırasında çiftliğimize geldiğinizde size sadece evinizi gösteriyor olacağız
  • Gelen her konuğumuza giriş esnasında temassız ateş ölçümü uygulanacak  
  • Her evde sizin için maske – kolonya – dezenfektan gibi koruyucu malzemeler bırakılacak
  • Evlerimizin hepsi girişten önce ve konuk ziyaretlerinden sonra, düzenli ve detaylı bir şekilde,  standartlara uygun bir şekilde temizlenecek, nevresim ve çarşaflar her giriş – çıkışta değiştirilecek ve yıkanacak,  günlük oda temizliği konukların istediği aralıklarla gerçekleştirilecek
  • Konaklamanız boyunca tüm yemek servisi ve ücretsiz cay – bitki çayı servisi burada sizin için bizler tarafından yapılacak ve servis edilecek
  • Ortak mutfak alanımızda sosyal mesafe kurallarına uyarak hizmet verip tüm temizlik ve dezenfektasyon kurallarına da uyuyor olacağız

 

Bizlere bu konuda yardımlarınız için teşekkürler

Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği